O nama

DVD Pljusak-Nin  započeo je svoje djelovanje 1998 godine entuzijazmom nekolicine ljudi koji su uvidjeli da će sa svojim uključivamjem u pomoći vatrogascima  JVP iz Zadra u obrani svojih kuća i imanja od požara, puno bolje obraniti svoja imanja organiziranjem domicilnih mještana, čime bi puno dobili na vremenu koje je jedan od bitnih faktora u suzbijanju požara.

OSNIVAČI

Inicijativni odbor u sastavu: Jurlina Željko, Milin Ferdinand, Milin Milan, Štulina Marinko, Štulina Damir, Utković Ivica, Bukvić Boško, Petešić Žarko, Čurjurić Davor,Jurlina Goran I Jurlina Mile sazvao je osnivačku skupštinu dana 14.03.1999 godine na kojoj je prihvaćeno ime  i ustrojena organizacijska struktura  društva.

Za prvog predsjednika prihvaćen je Milin Ferdinand, za zapovjednika Jurlina Željko i za tajnika Milin Milan.

Cilj i djelatnost DVD Pljusak prilikom upisa u registar navedeno je : protupožarna preventiva, otkrivanje-dojavljivanje i gašenje požara, spašavanje ljudi i imovine.

VOZNI PARK DRUŠTVA

Vozni park nam je za sada dosta skroman i star. DVD  posjeduje  tri vozila: od kojih je najmlađe zapovjedno vozilo Dacia iz 2008 godine. Tam 130 koji nam je glavno vozilo je iz 1983 godine , a Tam 110  iz 1978 godine.

ČLANSTVO I USTROJ

• Danas DVD broji  54 člana od kojih je 30 – 40 članova operativno tj. imaju važeći liječnički pregled.
  • Predsjednik DVD kojem mandat ističe 26.06.2019. je Željko  Jurlina, zapovjednik Joško Jurlina i tajnik Danijel Dvorski
  • Upravni odbor sačinjavaju 5 članova  i to : Željko Jurlina, Joško Jurlina, Milin Ferdinand, Marinko Štulina i Danijel Dvorski
  • U nadzornom odboru su Ivan Beram i Ivan Jurlina.

RAD & INTERVENCIJE

Velikih problema zadala nam je i poplava 11.09.2017 godine  kada nam je glavno auto za intervencije ostalo potopljeno jer je naš vozač  Josip Jurkin , vidjevši da su dvoje ljudi životno ugroženi u potopljenom osobnom automobilu, stao i pomogao im da uđu u kamion i tako ih spasio iz bujice, ostao i sam potopljen.Kako nismo mogli dobiti zamjenu za to vozilo potrudili smo se da ga ponovno osposobimo, za što je trebalo dosta rada, vremena i troškova , u čemu nas je  Grad Nin kvalitetno pratio.

Svake godine nekolicina mladih završava tečaj za vatrogasca koje organizira Županijska vatrogasna zajednica.Uz to mlade snage educiraju se i osposobljavaju  za razne specijalnosti kao prijevoz helikopterom, desant helikopterom, navođenje aviona i druge obuke  koje se provode od strane Vatrogasne zajednice.

Dana 10.05.2019. potpisan je ugovor između grada Nina i DVD Pljusak o davanju nekretnine na upravljanje i korištenje, nekretnine koja je u naravi Vatrogasni dom koji DVD nema od svoga osnutka.Konačno smo dobili prostor u kojem će biti garaža za dva vozila , spremište za opremu koja je do sada bila „svuda“, prostorije za boravak sa sanitarijama i malom kuhinjom.Veliki događaj za sve članove DVD-a iako još predstoji dosta posla u uređenju interijera zgrade .

Cilj  svih nas je da stvorimo kvalitetne i obučene vatrogasce za sve izazove koje ovaj poziv donosi a kao osnova bi trebalo biti zapošljavanje  nekolicine vatrogasaca na neodređeno vrijeme  tokom cijele godine.Nakon dobivanja svojih prostorija nastojati ćemo da rad i djelovanje DVD bude profesionalnije i organiziranije , a to znači i da se u opremu i vozni park mora dodatno ulagati u čemu se nadamo, uz rad svih članova, i potpori Grada Nina  i Vatrogasne zajednice zadarske županije .

LOGO / GRB / AMBLEM

ID MATIČNI LIST ORGANIZACIJE Dobrovoljno vatrogasno društvo”Pljusak” Nin